מחלבות בת שלמה
הורסים את העתיד

הורסים את העתיד

שימור 🕔אוקטובר 6, 2015 0 תגובות

פורסם בגפן

שוב נהרסו ללא היתר מבנים בבת שלמה העתיקה. "התבלבלתי" אמר והמשיך להרוס

שאם ימשך כך המצב בבת שלמה לא יהיה טעם בהמשך קיומה של התוכנית לשימור המושבה העתיקה, ולא יהיה טעם בתוכניות הפיתוח העתידיות כי לא תישאר הסיבה לנוכחות המטיילים. אפשר פשוט להיכנס עם שופל אחד גדול למחוק תוך יומיים את הכל ולבנות סתם קניון על אם הדרך שבין זכרון יעקב ליקנעם. אפשר יהיה לשים אבנים מפלסטיק, וזכרונות מזכוכית ולמכור סידקית, המבורגר וצ'יפס כי ליותר מזה כבר אף אחד לא יצפה.

חבל על הזמן, פרצופה של המושבה ידמה למי שיקנו אותה ויחריבוה. אין אפילו נוף יוצא דופן שיצדיק את ההשקעה בצימרים ובחנויות שיבנו במקום. מקסימום מקום לזוגות תוהים המחפשים מקום שקט כדי לתקן את מה שמחסיר מהם הקשר הנורמלי, חבל, וחבל גם שקצב הטיפול בנושאים מאין אלו אינו משאיר את המבנים במקומם: עבודות ההריסה החלו בבוקר יום אתמול ונמשכו עד שעות אחה"צ המאוחרות למרות כל הפניות לגורמים הרלוונטיים, גם הצו המינהלי להפסקת ההרס לא מנע את המשך עבודת הטרקטור במקום.

עכשיו זה כבר לא "התבלבלתי", עכשיו זה כבר "הרסתי בכוונה כי כך אקדם את תוכניותי". אי אפשר להסכים למעשה שכזה ומי שהרס לא תינתן בידו הרשות לבנות בטרם יושב המצב לקדמותו.

נוף חדש מבקש לראות בעל החלקה… עמותת כחול וירוק, אדם טבע ודין.

רן חדוותי משימור אתרים: "המועצה האזורית חוף הכרמל ידעו ולא עשו מעשה תקיף ומידי לעצירת פעולת ההריסה במקום, כמאמר הכל דיבורים והכלב בשיירה ממשיך לנשוך…זו אינה הביקורת על הגופים הללו זו מציאות מצערת של חוק ישנוני".

בצהרים הגיעו פקחים היו צעקות והעבריין במקום להעצר המשיך להרוס.

שמעון שגיא
תגובת דוברת מועצה אזורית חוף כרמל צאלה וקסמן:

"הוא ביקש היתר להריסת אחד המיבנים. אך הועדה לתכנון ובנייה והם לא אישרו, אמרו שיאשרו רק בתנאים מסויימים. אחד מהם אדריכל לשימור אתרים. הוא לא קיבל היתר והוא טוען שהתבלבל. הבאנו צו מינהלי להפסקת העבודה.

הנושא ידון בועדה לראות מה נהרס, אם נהרס דבר מה לשימור הוא יאלץ לממן את התיקון."

a17