מחלבות בת שלמה
רסרבטרול

רסרבטרול

בלוג 🕔נובמבר 18, 2015 0 תגובות

רסרבטרול – מעיין החיים בכוס היין שלך:

קצת עובדות:

רסברטרול הוא תרכובת אורגנית נוגדת חמצון, המצויה בכ-70 זנים של צמחים שונים. חומר זה מופרש בשעת חירום לצורך הגנה מפני חיידקים ופטריות, חרקים, קרינה אולטרה סגולה ועוד. החומר ידוע בסגולותיו ובתרומותיו הרבות לגוף האדם.

הרסרבטרול מצוי בשפע בזג – קליפת הענב כמו גם בעלים ובזנים מסויימים בזרעים. תודות לתהליך הייצור הייחודי של היין האדום, החומר עובר ליין בריכוז הגבוה ביותר. החומר עצמו התגלה בשנת 1939 ע"י מדען יפני בשם מיצ'יו טקאוקה, המוכיח את הטענה, כי היין האדום בריא לאדם ומאריך את תוחלת החיים.

יותר צעיר, יותר בריא:

הרסרבטרול הוא האנטי-אייג'ינג הטבעי שלך. זהו חומר המועיל בהפחתת הסיכון למחלות תלויות גיל, כגון: מחלת הקטרקט, אוסטיאופורוזיס ומחלות לב וכלי- דם. כמו כן, בעזרתו ניתן לפצות על ההשפעות השליליות של תזונה עתירת שומן וכולסטרול והוא מאט בצורה משמעותית התפתחות של אלצהיימר וסוגים רבים של סרטן וגרורות.

מחקרים שנעשו ב-2010 הוכח, כי הרסרבטרול חיוני מאוד לאנשים המוגדרים בעלי סיכון לחלות במחלת האלצהיימר ובמחלות אחרות. החומר מגן על תאי המוח מפני דחק חמצוני, יכול למנוע הרס תאים וכתוצאה מכך למנוע דמנציה. ממצאים נוספים מראים כי יש לו תפקיד חשוב בהגנה על נוירונים מפני רדיקלים חופשיים ובכך מונע תמותת תאי עצב.

ארץ הקודש – ארץ זבת חלב, דבש ויין משובח

ארץ ישראל, ארץ הקודש, ידועה בגידול זני ענבים מעולים מאז ומתמיד ובייצור יין מעולה ועטור סגולות מראשית ההיסטוריה. הכרם הראשון המוזכר בהסטוריה לוקח אותנו לשנת 3300 לפנה"ס, ומאמצע המאה ה-19, עם ההתיישבות החדשה, חזר ענף ייצור היין לאדמת הקודש ומאז זו תעשייה פורחת וענפה.

לאחרונה, גילו חוקרים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומאוניבסיטת אריאל, כי זני ענבים הגדלים על אדמת ארץ הקודש, מכילים פי שניים יותר רסברטרול מזנים הגדלים בשאר העולם.

 

DSC_9531